Met een thuisbatterij bespaar je op je energierekening, doordat je zelf opgewekte stroom opslaat en energie inkoopt als deze goedkoop is.

‘Zo’n 70% van je zelf opgewekte zonne-energie verlies je aan het net, omdat je overdag nauwelijks energie verbruikt,’ vertelt medeoprichter Alexander van Citters van Accuselect. Vervolgens moet je ’s avonds diezelfde energie weer duur inkopen, in de vorm van grijze stroom. Met een thuisbatterij vang je de zonne-energie overdag op om ’s avonds zelf te gebruiken of op een gunstig moment terug te leveren. ‘Hiermee verdubbel je ruim het aantal kWh stroom van je zonnepanelen dat je zelf gebruikt.’ Dat is niet het enige voordeel. Met een dynamisch energiecontract kun je stroom inkopen op de goedkoopste momenten, om die vervolgens later zelf te gebruiken of zelfs weer terug te verkopen op de duurdere momenten.

Besparing

Accuselect geeft een op maat gemaakt advies voor een thuisbatterij-systeem. ‘Met hulp van een energiesimulatie wordt op de website een berekening gemaakt van de besparing en de batterij die het beste bij jouw situatie past. Op de website kun je met je energiegegevens al een simpele versie van deze simulatie draaien, waar een batterijsysteem uitrolt voor jouw huishouden. Vandaar ook de naam Accuselect. Wij selecteren het beste systeem. Onze rol is thuisbatterijen toegankelijk maken voor iedereen. We vinden het belangrijk dat mensen de juiste thuisbatterij krijgen. We zorgen ervoor dat je het systeem krijgt dat bij je past en dat het professioneel bij je wordt geplaatst, door gecertificeerde installateurs.’

Controle op de energieprijs

Het is slim en duurzaam om nu al een thuisbatterij aan te schaffen, benadrukt Van Citters. ‘Energiebedrijven gaan kosten in rekening brengen voor terugleveren van stroom en de salderingsregeling wordt per 2025 afgebouwd.’ Vanaf 3.500 euro, inclusief omvormer en installatie, heb je een thuisbatterij. Wanneer je gezamenlijk met je buren voor een thuisbatterij kiest, wordt het nog voordeliger. Zelfs zonder eigen zonnepanelen is de thuisbatterij interessant. Óók zonder subsidie of lening. ‘Je krijgt controle op de energieprijs. Je gebruikt immers altijd de goedkoopst mogelijke stroom en kan die stroom zelfs voor duurder verkopen. Dat gaat automatisch, de software stuurt dat aan.’

Ga naar Accuselect.nl voor een gratis, persoonlijk en vrijblijvend advies.